Etiket Arşivi: Cumhuriyet

Haber Aboneliği
Yeminler Çarpmasın !

Yeminler Çarpmasın !

Yemin etmek en basit ifadesiyle sözün, niyetin, yapılacak işin kuvvetli bir şekilde yapılma arzusunu ifade eder. Genel olarak da yeminin bir dini ağırlığı vardır. Yalan ya da yanlış şeylere yemin edilmesi günah sayılır. Sanırım insanları doğruya teşvik etmenin bir yolu bu. Birinin anlattığı şeyin doğruluğunu teyid etmek için yemin ettiririz. ... Devamını Oku »

Cıssss Cumhuriyet Kutlanıyor !

Cıssss Cumhuriyet Kutlanıyor !

Cumhuriyetimizin 89. yılını ilan edildiği yerde kutlamak, sevgimizi ve saygımızı göstermek için Ankara Ulus meydanındaydık. 40'a yakın demokratik kitle örgütü Vatan ve Cumhuriyet Buluşması için toplanmaya karar verdi. Türkiye'nin dört bir yanından gelmek isteyen binlerce kişinin bu kutlamaya katılamaması için topluca gelecekleri araçları ve katılımcıları kontrol yağmuruna tuttular. Bir far ... Devamını Oku »

İyi ki Doğdun Türkiye Cumhuriyetimiz

İyi ki Doğdun Türkiye Cumhuriyetimiz

Cumhuriyet, halka dayanan, gücünü halktan alan devlet şeklidir. İktidar millete yani bize aittir. Bizler hür irademizle bizleri temsil edecek kişileri seçeriz ve bizler için en doğrusunu yapmalarını bekleriz !!! Ülkemizde Cumhuriyet'in ilanından sonra Mustafa Kemal'in yaptığı devrimlerle de kalkınan ve devamlı yeniliklere yönelen bir ülkenin seçen, seçilen, okuyan, öğrenen, üreten, ... Devamını Oku »

Dünya Emekçi Kadınlar Günü

Dünya Emekçi Kadınlar Günü

Dünyaya kadın olarak gelmek...Çoğu toplumda hayata 1-0 yenik başlamak demek. Özellikle İslamiyet öncesi Arabistan'da ve Çin'de doğan çocuk kız ise ileride namusunu koruyamayabileceği ya da çeyiz gibi masrafları olacağı için öldürülmüştür. Aslında hayata yenik başlamak değil bitik olmakmış onlarınkisi. Bazı toplumlarda sadece sakat olarak doğmuş kız çocukları öldürülürmüş. Tabi doğduğu ... Devamını Oku »

Scroll To Top