Etiket Arşivi: Gezi

Haber Aboneliği
Sarajevo (Saraybosna)

Sarajevo (Saraybosna)

    Bosna'da 1992-1995 arası 3,5 yıl süren Bosna Savaşı'nı ortaokul yıllarımda duymuş ancak şimdiki kadar iletişim ağları geniş olmadığından savaşın yıkımını ve acılarını o dönemde çok da derinden anlayamamıştım. Alexandra Cavelius'ın Leyla adlı kitabı ve Sinan Akyüz'ün İncir Kuşları kitabını ağlayarak ve insanlığımdan utanarak okuduktan sonra Sırpların yaptığı katliamı ... Devamını Oku »

Göynük Gönlümde :)

Göynük Gönlümde :)

  Ülkemizin her yerinden tarih ve doğal güzellikler fışkırıyor. Her farklı yer gezdikten sonra böylesine güzelliklere sahip olduğumuz için gurur duyuyor ve daha fazla yer görebilmek için daha istekli oluyorum. Bu Kurban Bayramı tatilinde kısa bir kültür turuna çıktım. İl durak Bolu'nun ilçesi olan Göynük'tü. Göynük yöresi 1323'te Osmanlı topraklarına ... Devamını Oku »

Ben Gezgin Ruhlu Turistim

Ben Gezgin Ruhlu Turistim

Son birkaç yıldır tatil anlayışım deniz kenarında tüm günü yatarak, yüzerek ve kitap okuyarak geçirme sınırlarının dışına çıkmaya başladı. İmkanlarım ölçüsünde - zaman ve maliyet- Türkiye içinde ve dışında farklı yerlere gitmeye başladım. Çoğunlukla turlarla gitmeme rağmen gezi öncesi mutlaka gideceğim yer/ yerler ile ilgili olarak kısa da olsa araştırma ... Devamını Oku »

Scroll To Top