Etiket Arşivi: Hikaye

Haber Aboneliği
İki Kurbağanın Hikayesi

İki Kurbağanın Hikayesi

    Hayatımızda gerçek başarıların ve zaferlerin temelinde yapılması gerekenleri yapmak, çabalamak, zorluklarla karşılaşsak da pes etmemek yatar. Elimizde sihirli değnek yok ve hedefimize ulaşmak için çoğu zaman önümüzde zorlu bir yol olur. Bize düşen de o yolda düşsek de kalkmasını bilip yolumuza devam etmek. İki kurbağanın hikayesinde de bu ... Devamını Oku »

Öncelikleri Önceliklendirebilmek

Öncelikleri Önceliklendirebilmek

Hayatımızın önceliklerine neye göre belirliyoruz ? Özellikle büyük şehirde yaşayıp çalışanlar için hayat iş ve ev arasında koşturmak ve ev yaşantısında günlük hayatını sürdürebilecek yapılması gerekenleri yapmaktan ibaret maalesef. Aslında zamanınızın çoğunu neye harcadığınızı hayatta sizin için önemli olan şey belirliyor. Öncelik sıranıza göre hayatı yaşarken hep yarım kalmış işler, ... Devamını Oku »

Dut Ağacının Hikayesi

Dut Ağacının Hikayesi

Aşk üzerine yazılmış bir sürü hikaye var. Kimisi gerçekte yaşanmış, kimi ise efsane. Aşağıdaki efsanenin kaynağı anonim, doğadaki ilginç olan bir olayın böylesine hüzünlü bir aşk hikayesiyle bağdaşması dikkat çekici. Kimbilir belki gerçektir.. Bir zamanlar birbirlerine aşık iki genç vardı.Kızın adı Tispe,delikanlının ki ise Piremus idi. Bunlar yanyana evlerde otururlardı.Birlikte ... Devamını Oku »

Scroll To Top