Etiket Arşivi: Şiir

Haber Aboneliği
Mevlana’dan Öğrenmeye Dair

Mevlana’dan Öğrenmeye Dair

    Mevlana hayata dair öylesine doğru sözler söylemiş, şiirler yazmış ki her okuduğunuzda yeni bir şeyler buluyorsunuz her cümlede.  İlk okuduğumda lisedeydim sanırım. Yaşım ilerleyip hayat tecrübem arttıkça her mısrası daha da doğru gelmeye başladı. Siz de tekrar tekrar okuyun ve kısa bir süre gözlerinizi kapatıp hayatınızı hızlıca zihninizden ... Devamını Oku »

Bilardo Topları

Bilardo Topları

İçime dalga dalga kasvet yüklediğinden ayrılık şarkıları dinlememeye,  ayrılık şiirleri, romanları, hikayeleri okumamaya çalışırım. Ben genelde mutlu son ile biten aşkların sevincini hissetmek isterim hep.  Ama sanırım acı olmayınca ilham da az uğruyor sanatçı ruhlara. Genelde Ümit Yaşar Oğuzcan'ın ayrılık, aşk acısı şiirleri içimi karartmadan o duygulara ortak edebiliyor beni. ... Devamını Oku »

Bahar Gelme Üstüme!

Bahar Gelme Üstüme!

  Cemre düştü havaya, toprağa, suya... Hava ısınıyor, çiçekler açmaya başladı. Daha ince ve renkli kıyafetlerimiz. İçimiz kıpır kıpır.  Ruhumuz uyanmaya başladı. İçimizde aşk çanları da çalıyor derinden derinden... Can Dündar ne güzel dile getirmiş. Bahar Gelme Üstüme! Bahar, yalvarırım çek git işine! Salma üstüme çiçeklerini, …aklımı çelme! Her sabah ... Devamını Oku »

Scroll To Top