Etiket Arşivi: Yeni Yıl

Haber Aboneliği
Bir Yılın Son Günleri

Bir Yılın Son Günleri

  Yeni yıl yeni umutlar demek değil mi? Geçen yılı düşünür, yeni yılda güzel şeyler olsun isteriz hep. Murathan Mungan'ın Bir Yılın Son Günleri şiiri duygularıma o kadar güzel tercüme olmuş ki...Paylaşmak istedim. Yeni yıl sizlere istediklerinizi getirsin, istemediklerinizi alıp götürsün. Bir yıl daha bitiyor İşte bu kadar duru,bu kadar ... Devamını Oku »

Yepyeni Yıl

Yepyeni Yıl

  Yeni bir yıla girerken her yerde yılın enleri konuşuluyor. Biten yılın tüm kötü olayları tekrar tekrar hatırlanıp yeni yıldan hep güzel ve iyi şeyler bekleniyor. Bir çoğumuz elimizde bir sihirli değnek olsa tüm dünyada barışı sağlamak, terörü bitirmek, açlığı yok etmek, şiddeti sevgiye dönüştürmek, ölümcül hastalıklara çare bulmak, ayrımcılığı ... Devamını Oku »

2013′ e Girerken

2013′ e Girerken

  Yeni yıl için dilekler dilemeye başladınız mı? Ya da planlar yapmaya? Genelde biten yılda yapılamamış bir çok iş bu sene...diye başlanan cümlelerle yeni yıla bırakılır. Ben de genelde hayat değerlendirmemi, planlarımı doğum günümde ve yılbaşında yaparım. Özellikle biten yılı değerlendirirken kimi zaman kendimi eleştirir, kimi zaman da takdir ederim. Ama ... Devamını Oku »

Scroll To Top