Hakkımda

Şubat 10, 2011

PINAR

Merhaba,

Ben Pınar Baş. Sosyal Mutluluk sayfasının annesiyim. İsmimin hikayesini Benim Adım Pınar yazımda anlattım. Adım ve soyadım çok akılda kalıyor. Yıllarca kulağımın dibinde pınarbaşı burma burma yaaarr yarrr türküsünü dinledim durdum:) 1979 İstanbul doğumluyum. Başak burcuyum ve burcumun detaycılık, eleştiricilik özelliklerini fazlasıyla taşıyorum. Beni her zaman detaylarda boğulurken görebilirsiniz.

Nüfus cüzdanımda 35, görüntü olarak 30 -ben değil etraf söylüyor :)- ruh hali olarak 20 li yaşlardayım. Çalışma ekonomisi mezunuyum ancak 10 yıldır finans sektörüne yazılım yapan bir şirkette ürün yöneticisi olarak çalışıyorum. Sosyoloji ya da psikoloji okuyarak insana ve topluma dair çalışabileceğim bir mesleğim olsun isterdim. Yine de aldığım eğitimden, çalışmaktan, orta yaşıma gelmiş olmaktan şikayetçi değilim. Okumayı hep çok sevmişimdir.

Bir gün kendi kendime dedim ki madem okumayı çok seviyorsun, hayata dair her şeyi derinlemesine düşünüyorsun, bildiğini paylaşmayı seviyorsun neden sen de düşündüklerini, öğrendiklerini yazmıyorsun? Yazmaya karar verdikten sonraki gün sabah uyandığımda ilk aklıma gelen şey yazılarımı yayınlayacağım sitenin adı Sosyal Mutluluk olmalı idi. Farklı konulardaki düşüncelerimi biraz eğlendirici biraz düşündürücü yazmaya çalışıyorum. Yazılarımı kimi zaman yaşadığım bir olayla, kimi zaman bir hikayeyeyle ya da fıkrayla besleyerek sizinle paylaşıyorum. Farkındalığı yüksek biri olarak hayatı olduğu gibi kabullenmekte zorlandığım için okuyarak, yazarak, gezerek, öğrenerek, paylaşarak daha kabullenebilir kılmaya çalışıyorum. Oldukça tez canlıyım. Kimi zaman işleri daha çabuk yapmamı sağlasa da dış etkenler her zaman benim hızımda olmayabilir. Bu da bazen can sıkıcı olabiliyor.

İlginç bir hayat hikayem yok. Hayatım hep olması gerektiği gibi geçti diyebilirim. Bundan da hiç şikayetçi değilim. Hayatım boyunca para yerine insan biriktirdim. Banka hesabım boş olsa da etrafım hep gerçekten sevdiğim ve beni sevdiklerini bildiğim insanlarla dolu oldu. Zor anlarımda yaptığım birikimin ne kadar doğru olduğunu defalarca gördüm. Şimdilik benden bu kadar. Yazılarımı okudukça beni daha yakından tanımış olacaksınız. Ve ben sizin varlığınızla zenginleşmeye devam edeceğim.

Sevgilerimle…

İletişim bağlarımız…

https://www.facebook.com/SosyalMutluluk

sosyalmutluluk@gmail.com

4 Yorum

 • mustafa bayrakçı Ocak 9, 2012, 4:47 am

  mutluluğuna katkı yapmasını umarak yazayım dedım 🙂
  dedıgım gıbı hayyatta en onemlı sey saglıktır…
  ve eger saglıklıysan gercekten sanslısındır..

  • Pınar Ocak 10, 2012, 9:03 am

   Evet doğru nefes alabiliyorsan…

 • Mehmet Özdoğan Aralık 28, 2012, 4:11 pm

  Nice mutlu yıllara, mutluluğun zirvesinde ulaşmanızı diler,yeni yılınızı kutlarım.

 • Ilhan Kasım 27, 2017, 3:33 pm

  Şimdi ben buraya bişeyler yazsam yayınlanacak mi? Yada yazara ulaşır mi? 🙂 Şu kadar ifade edeyim,yazılarını çok beğendiğim.Bu ülkenin güzel yönlerinden birisini daha yakalamanın mutluluğu içindeyim.Başarılar dilerim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.