Kategori Arşivi: GÜNDEM

Haber Aboneliği<
Gelen Gideni Aratmasın !

Gelen Gideni Aratmasın !

Yeni bir yıla girerken neler yaptığımı neleri yapmak isteyip yapamadığımı, nereleri gezdiğimi, istediğim kadar kitap okuyup okumadığımı, sevdiklerimle geçirdiğim vakitleri  şöyle bir aklımdan geçiririm. Yeni yıla yapılabilirliğine çok takılmadan bir çok plan ve hayalle girerim.Kendimce hayatımı gözden geçirir ve planlarımla ruhumu doyurmaya ve kendimi mutlu etmeye çalışırım. 2016 yılı bireysel ... Devamını Oku »

Fuck The System

Fuck The System

  Yazımın başlığını İngilizce bilmeyenler için lanet olası sistem olarak çevirebilirim! 298 sayılı Seçimlerin Temel Hükümleri ve Seçmen Kütükleri Hakkında Kanunu’na göre yurt dışında yaşayan Türk vatandaşlar genel seçimler yapıldığında yaşadıkları ülkede kurulan sandıklarda oy kullanabiliyorlar. Yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızın seçim dönemlerinde oy kullanabilmeleri için mutlaka “Yurt dışı Seçmen Kütüğü”ne ... Devamını Oku »

Kara 2015

Kara 2015

  Hani yeni bir yıl yeni umutlar demekti? Geçen yıl az mı umut ettik? Geçmiş yılların kıymetini çok mu az bildik? Her yeni yılda bir öncekinden daha güzel, kötülüklerin geride kaldığı, kendimiz, sevdiklerimiz, yaşadığımız toplum ve tüm dünya için güzel dileklerde bulunmadık mı? 2015 yılı nasıl geçti neler oldu diye ... Devamını Oku »

Affedin  Dünya Çocukları

Affedin Dünya Çocukları

  Bugün 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları günü. Çocuk hakları; kanunen veya ahlaki olarak dünyadaki tüm çocukların doğuştan sahip olduğu! eğitim, sağlık, yaşama, barınma, fiziksel, psikolojik veya cinsel sömürüye karşı korunma gibi haklarının tamamıdır. Bu tanım karşısında ağlayalım mı? 1924 yılında Cenevre Çocuk Hakları Bildirgesi kabul edilmiş. Bu bildirge uluslararası ... Devamını Oku »

Vaat Edenin Bir Yüzü Kara

Vaat Edenin Bir Yüzü Kara

  Her seçim döneminin vazgeçilmezidir vaatler, yol çalışmaları, açılışlar, sloganlar, sürekli çarşı pazar gezip halkla bütünleşmeler...Bakalım önümüzdeki tekrarlanacak olan genel seçimler için neler neler vaat edilmiş! Bir parti demiş ki; • Emekliye yeni zam, asgari ücret 1300 TL olacak • Bağ-kur emeklisinden kesilen sosyal güvenlik primi tamamıyla ortadan kalkacak • ... Devamını Oku »

Vajina Korkusu

Vajina Korkusu

Kadın ve erkek olarak ayrılmak yerine insan olduğumuzu anlayıp bireyselleşmeyi bencil olup canımızın istediğini, kimin nasıl etkilendiğine bakmaksızın yapmayıp kendi kararlarını verebilen ne istediğini bilen insan olabildiğimizde gerçek anlamda medenileşebileceğiz. Tarih boyunca kız çocuğu daha dünyaya gelirken tepkiler başlar. Araplar islamiyet öncesi kadınları hiç sevmez hatta kimileri doğar doğmaz kız ... Devamını Oku »

Yepyeni Yıl

Yepyeni Yıl

  Yeni bir yıla girerken her yerde yılın enleri konuşuluyor. Biten yılın tüm kötü olayları tekrar tekrar hatırlanıp yeni yıldan hep güzel ve iyi şeyler bekleniyor. Bir çoğumuz elimizde bir sihirli değnek olsa tüm dünyada barışı sağlamak, terörü bitirmek, açlığı yok etmek, şiddeti sevgiye dönüştürmek, ölümcül hastalıklara çare bulmak, ayrımcılığı ... Devamını Oku »

Bacak Arasına Düşmüş Beyinler

Bacak Arasına Düşmüş Beyinler

Muhafazakar bir muhitte yetişmedim. Ailem de muhafazakar değil. Ancak benim çocukluğumdan beri öğrendiğim şey; insanın dini inancının ve cinsel hayatının bir mahremiyeti olduğuydu. İnancımız ve getirdiği sorumluluklara karşı tutumumuzun takdiri Allahındır ve sonuçları bizimle O'nun arasındadır. Devamını Oku »

Load More Posts
Scroll To Top