Kategori Arşivi: SOSYAL SORUMLULUK

Haber Aboneliği<
İyilik İnsanlık Sanatıdır

İyilik İnsanlık Sanatıdır

İnsanlık yok oluyor diye söylenip duruyoruz değil mi? Şiddet, terör, hırsızlık, cinayet, dolandırıcılık her gün görmeye alıştığımız!!! konular arasına girdi. Bundandır ki yardım amaçlı organizasyonlara, bireysel olarak iyi bir şeyler yapmaya çalışan insanlara saygım ve hayranlığım sonsuzdur. Elimden geldiğince de destek olmaya çalışırım büyük bir mutlulukla. Size içtenlikle teşekkür eden ... Devamını Oku »

Saçım Saçın Olsun

Saçım Saçın Olsun

  Kapitalist dünya düzeninin insanları bencilleştirdiğinden şikayet edip duruyoruz çoğunlukla. Ancak benim son zamanlarda fark ettiğim bir şey var ki bir çok insan bu yozlaşmadan yorulmuş durumda ve kaybettiğimiz insanlığı yeniden kazanmak için gerçekten bir şeyler yapmaya çalışıyor. Yardım / dayanışma dernekleri, etkinlikleri çığ gibi büyüyor. Daha önce İhtiyaç Haritası ... Devamını Oku »

Sükut Her Zaman Altın Değildir

Sükut Her Zaman Altın Değildir

  Söz gümüşse sükut altındır derler hep. Sükut sessizliktir.Ülkende terör artmışsa, dini inançlar sömürülüyorsa, yolsuzluk dizboyu ise, adam kayırma alenen yapılıyorsa, senin verginle lale devri yaşanıyorsa, her gün insanlar şiddetten, iş kazalarından, terörden ölüyorsa, kişi başına düşen milli gelirin sürekli azalıp her geçen gün fakirleşiyorsan, ötekileştirilme düzeninden rahatsızsan sükut sadece ... Devamını Oku »

Yaşıyorum Öyleyse Varım

Yaşıyorum Öyleyse Varım

  Facebook kullananlar bilir. Sayfanızda ne paylaşmak istiyorsun yazısı çıkar. Ayrıca günün tarihine göre paylaştığınız yıl dönümü gelmiş fotoğrafları gösterir. Bugün bana neyin yıl dönümü diye sorarsanız bariyerlere savrularak yaptığım ve pert olmuş arabadan sadece boynumu biraz inciterek sapasağlam kurtulduğum trafik kazasının 1. yılı. 1 yıl önce bugün ölebileceğimi ama ... Devamını Oku »

Hey Gençler

Hey Gençler

En son yapılan genel seçimlerin üzerinden 2,5 yıl geçti. Son yerel seçimler yapılalı da 5 yıl olmak üzere, yeni seçime geri sayım başladı. Hey üniversite öğrencisi arkadaşlarım emek verip çalıştığınız sınavlarda hileler yapıldı ve üstü örtüldü. Kamuda yıllardır altyapısı hazırlanan kadrolaşmalar sonucunda eğer iktidar partisinin görüşünde değilsen sana yer olmadığını ... Devamını Oku »

Yeminler Çarpmasın !

Yeminler Çarpmasın !

Yemin etmek en basit ifadesiyle sözün, niyetin, yapılacak işin kuvvetli bir şekilde yapılma arzusunu ifade eder. Genel olarak da yeminin bir dini ağırlığı vardır. Yalan ya da yanlış şeylere yemin edilmesi günah sayılır. Sanırım insanları doğruya teşvik etmenin bir yolu bu. Birinin anlattığı şeyin doğruluğunu teyid etmek için yemin ettiririz. ... Devamını Oku »

Hüzün Doğu’dan Yükselir

Yaşam her parçasında ayrı bir koşturmaca ve mücadale değil mi? Hele yaşadığınız yer size türlü türlü zorluklar getiriyorsa...Bir VAN'mış Bir Yokmuş yazımda ilk defa gittiğim Doğu bölgesi ile ilgili düşündüklerimi ve hissetiklerimi yazmıştım. Oradaki özellikle depremle katlanarak artan yaşam mücadalesini orada yaşayan tanıdıklarımdan, televizyondan ya da gazeteden takip ediyorum. Bölgenin ... Devamını Oku »

Load More Posts
Scroll To Top