Bomboş Boşluklar…

Ağustos 25, 2011

Boşlukları doldurmak deyince ilk aklıma gelen okul yıllarındaki özellikle ingilizce sınavlarıdır. Aşağıdaki boşluğa gelebilecek en uygun kelime şıklardan hangisidir? Ya da Türkçe sınavlarında aşağıdaki boşluğa hangi deyim gelirse anlam bütünlüğü sağlanmış olur?

Bir de hayatımızdaki boşluklar vardır. Bu boşluklar için de herkesin farklı şıkları vardır.

Kimi insan evinde mutsuzdur aile sevgisinin boşluğu vardır .Çok çalışarak ,işyerinde uzun mesailerle evden uzaklaşarak kendince bu boşluğu doldurur. Kimi bu boşluğu başka aşklarla doldurmaya çalışır . Kimi insan çalışmak ister ama işi yoktur . Evde iş yaratır kendine .Yemek yapar , temizlik yapar. Kimi farklı farklı kurslara gider. Ya da gönüllülük projelerine katılır . Başka insanların boşluklarını doldurarak kendi boşluklarını doldurabildiğini sanır. Kimi spora yazılır tüm boş! Vakitlerini sporla doldurur ,kimi kitap okur kimi bulmaca çözer ,kimi içine kapanır kendini dinler kimi  dışarı saçılır başkalarını dinler.Saatlerce denizi seyredip hayal kuran vardır duvara bakıp içini karartan da.

Nedeni bilinmeyen boşuklar olur bazen içimizde. Hiç bir yere hiç bir şeye ait olduğumuzu hissedemeyiz. En sevdiğimiz şeyler bile sıradanlaşır. Hayatımda şu değişirse boşluk dolacak ,bu olursa böyle hissetmeyeceğim . Acaba kendime bir uğraş mı bulsam?  Hiç bir sorunum yokken neden herşey bomboş?

Nedeni olsa da olmasa da olup da farketmesek de farkedip görmezden gelsek de hepimiz hayatımızda dönem dönem bu boşluk hissi mutlaka olur.

Ve birden biri çıkar karşına hayatını öyle bir doldurur ki onunla dolup taşarsın …

Yorum Yapılmamış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.