Hüzün Doğu’dan Yükselir

Şubat 14, 2012

Yaşam her parçasında ayrı bir koşturmaca ve mücadale değil mi? Hele yaşadığınız yer size türlü türlü zorluklar getiriyorsa…Bir VAN’mış Bir Yokmuş yazımda ilk defa gittiğim Doğu bölgesi ile ilgili düşündüklerimi ve hissetiklerimi yazmıştım. Oradaki özellikle depremle katlanarak artan yaşam mücadalesini orada yaşayan tanıdıklarımdan, televizyondan ya da gazeteden takip ediyorum. Bölgenin terör kabusu, coğrafi koşulları, ağır geçen kış, ekonomik imkansızlıklar, üstüne depremden sonra yaşanan sefalete hem üzülüyor hem de orada verilen yaşam mücadelesine hayranlık duyuyorum.

Nietsche “Beni yıkamayan herşey beni güçlendirir” demiş. Umuyorum ki bu mücadaleyi veren insanlar da her zorluğun ardından maneviyatlarını güçlendirebiliyorlardır.

Doğu’da Atatürkçü Düşünce Derneği’nin vatan ve insan sevgisi ile dolu gönüllülerinin yaptıkları faaliyetler ile ilgili hazırladığım vidoyu mutlaka izleyin ve hüzünle harmanlanmış hayranlığıma siz de ortak olun.

3 Yorum

 • Necip YURDAKUL Şubat 15, 2012, 4:13 pm

  Sevgili Pınar,

  Bu anlarımlara katılmamak mümkün mü? Sanki ben yazmışım diyorum. Senin duygun, benim duygumdur. Senin düşüncen, benim düşüncem oldu.Emeği olan ADD üyelerine saygılarımı iletiyorum.
  Saygı ve sevgilerimle.

 • musa can Şubat 16, 2012, 10:19 am

  değerli yoldaşım gerçekten düşüncelerin duyguların süper ayrıca video harika burdan van şube başkanım başta olmak üzere tüm yönetim kurulu üyelerine çok teşekkür ederim.başarılarının devamını d,ilerim canım

 • Mükerrem Çakın Şubat 16, 2012, 5:06 pm

  Eline yüreğine sağlık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.