Yolun Yarısına Doğru

Eylül 17, 2012

 

Zamanın ne kadar hızlı geçtiğini özel günlerin göz açıp kapayana kadar gelmesiyle daha iyi anlıyorum. Hangi özel gün geldi diye merak ediyorsanız bugün benim doğum günüm. Yeni yaşım yazılışıyla ve söylenişiyle göze ve kulağa oldukça hoş geliyor. 33…

Belki de yolun yarısına yaklaştığım için hoş geldiğini düşünüyor olabilirim kimbilir. Her doğum  günümün klasiği olan geçmiş yaşımı değerlendirip yeni yaşımda yapacaklarım ve yapmayacaklarımla ilgili kararlar aldım.

Geçmiş yaşımı değerlendirdiğimde yaptığım en doğru ve güzel şey burun ameliyatı olmam oldu. Nefes almanın tadına varıyorum her gün. Beni
mutlu eden, yararlı olduğuma inandığım dernek çalışmaları yaptım. Daha fazla yazı yazmaya başladım. Hatta birkaç dergi ve web sitesinde konuk yazar oldum. Nasıl gururlandım anlatamam. Uzun zamandır ihmal ettiğim kitap okuma günlerime geri döndüm.

Tüm tatilleri değerlendirip çalışma hayatımdaki en fazla tatili bu sene yaptım. 2 farklı ülkeyi gezip daha önce gittiğim 2 ülkenin de farklı yerlerini gezebildim. Yıllardır isteyip ertelediğim Doğu Karadeniz turunu yapabildim. Birbirinden değerli insanlarla tanıştım ve her birinden birşeyler öğrendim.

Yeni yaşımda ihmal ettiğim inglizce eğitimi için ders almaya başlayacağım ve bu sefer gerçekten zaman ayıracağım. Daha sık yazı yazacağım. Konuları çeşitlendirip duygularımı ve düşüncelerimi daha çok paylaşmanın keyifli olacağını düşünüyorum. Hiç gitmediğim yerlere gidebilmek için fırsat yaratmaya devam edeceğim. O kadar çok görmek istediğim yer var ki.

Bu sene aşk senesi olacak. Sevmeyi özlediğimi farkettim.

Yeni yaşım bana önce sağlık getirsin, sevdiklerim yanımda olsun, huzur olsun, iş olsun, başarı olsun, kavuşmaların olduğu özlemler olsun, maneviyatım hep yüksek olsun.

Geçmiş yaşımda hep olduğu gibi inandığım, istediğim ve mutlu hissettiğim hayatı yaşayabildim. Umarım yeni yaşımda da hayat bana her zamanki güzel yüzünü gösterir.

İyi ki doğdum, iyi ki ben BEN oldum…

2 Yorum

  • Mehmet Özdoğan Eylül 18, 2012, 6:34 pm

    Nice mutlu yıllar diler,hayallerinizin gerçekleşmesini temenni ederim.

  • Pınar Eylül 18, 2012, 6:42 pm

    Tesekkür ederim Mehmet Bey 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.