Cıssss Cumhuriyet Kutlanıyor !

Ekim 30, 2012

Cumhuriyetimizin 89. yılını ilan edildiği yerde kutlamak, sevgimizi ve saygımızı göstermek için Ankara Ulus meydanındaydık.

40’a yakın demokratik kitle örgütü Vatan ve Cumhuriyet Buluşması için toplanmaya karar verdi. Türkiye’nin dört bir yanından gelmek isteyen binlerce kişinin bu kutlamaya katılamaması için topluca gelecekleri araçları ve katılımcıları kontrol yağmuruna tuttular.

Bir far diğerine göre fazla yanıyormuş, bu araç uzun yol için uygun değilmiş, şoför sayısı yeterli değilmiş, evraklar eksikmiş, baskı gördüğünü söyleyen şoförler bu yola çıkamazmış mış mışlarla yüzlerce aracı yola çıkarmayıp yola çıkan bir çok araca da defalarca GBT (Genel Bilgi Tarama) kontrolü yapıldı.

Yarı yolda araçları durdurulup sudan bahanelerle araçlar bağlanıp anahtarlarına el konuldu. Binlerce insan yol ortasında kaldı. İndirildikleri yerin neresi olduğunu bilmeyenler oldu, gitmekte direnenlere çevik kuvvetle! engel olundu.

Sonunda ne mi oldu?

Yüz binlerce kişi Ulus meydanındaydık. Bizlere tazyikli su ve biber gazı sıktılar. Canımız yandı ama dağılmadık, daha fazla kenetlendik . Türkiye’nin her yerinde de yüz binlerce insan ellerinde bayraklar ve meşaleler dillerinde marşlar meydanları doldurup coşkuyla Cumhuriyet’in ilan edilişini yani Türkiye Cumhuriyeti’nin doğum gününü kutladı.

Biz yasa dışı örgüt üyeleri olduk, bölücü olduk, düşman olduk, tü kaka olduk. Teröristler, kaçakçılar, sapıklar, hırsızlar bile daha insanca muamele görüyorken biz “Cumhuriyet Çocukları” ne çocuğu olarak algılandık acaba!!!

4 Yorum

 • Mehmet Özdoğan Ekim 31, 2012, 8:31 am

  Ben uzakta olduğum için ve turnovalarımız olduğundan katılamadım. Sizler gururumuz ve onurumuz oldunuz.
  Hepinizi gönülden kutlarım.

 • Güneş Abacı Kasım 1, 2012, 7:42 am

  Bizlerde sizlerleydik. Sizde yaşadık. Tüm katılımcılara teşekkürler. Tabii bunu ufak beldelerde de kutlayan kendime de teşekkürler…Sevgiler…

  • Pınar Kasım 1, 2012, 8:55 am

   hepimizin yüreğine sağlık

 • Ali Uyandıran Kasım 5, 2012, 7:15 am

  Sağ salim dönebildine sevindim. Bu gerginliği çıkaran da, altına odun atan da utansın…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.