Bazı İnsanlar Asla Ölmez

Kasım 10, 2012

Bugün kurtarıcımız, önderimiz, öğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 74. yıl dönümü. Her yıl ölüm anı olan sabah 09:05’de bizler için hayat durur. Nerede ne yapıyorsak yapalım her şeyi bırakıp saygı duruşunda dururuz.

Bu sene de saygı ve minnetimi Ankara’ya gidip Anıtkabir’de sunamadım ama yaşadığım ilçedeki törene babam ve yeğenimle katıldım.

Yeğenim yakalarımızdaki “Yolunda Yürüyoruz” yazısına bakıp bu yazı bence yazılmasın hala, yolunda düzgün yürüyemiyoruz ki dedi. 9 yaşında bir çocuğun gözünde bile sorumluluğumuzu yeterince yapamadığımız görünüyor. Üzücü, gerçekten çok üzücü.

Son dönemlerde ayyuka çıkan Cumhuriyet düşmanlığına kızsam da bu tavırlarından dolayı uyuyan tüm Cumhuriyet çocukları uykusundan uyandı. 29 Ekim bu kadar coşkuyla kutlanmadı, 10 Kasım da bu kadar birlik, beraberlik ve minnetle anılmadı.

Anıtkabir’de yüz binlerce kişi ellerinde bayrakları ve karanfilleriyle yer aldı. İzmir’de 2400 kişi canlı Atatürk portresi oluşturdu, istanbul’da binlerce insan 6 kilometre boyunca kol kola etten duvar ördü. Bütün illerde kalabalık gruplar Atasını andı. Saat 09:05’de inşaat işçisi tuğlasını , bahçıvan makasını bıraktı, araba kullanan arabasını durdurdu.

Genç, yaşlı, çocuk herkes yağmur ve soğuk demedi milyonlarca kişi tek yürek oldu ve minnetini sundu.

2 Yorum

  • adem uzum Kasım 15, 2012, 9:22 am

    ve bundan ATATÜRK düşmanları çok tedirgin oldu,çokta korktular,demekki tabanın ayağa kalkması gerekiyormuş,

    • Pınar Kasım 15, 2012, 9:23 am

      Yasaklar bu açıdan faydalı oldu 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.