Seçiminizi Yaptınız mı?

Kasım 12, 2012

Bölünme ve taraf olma son zamanlarda ne kadar sık duyduğumuz ve okuduğumuz kelimeler değil mi? Özellikle Cumhuriyet ve kazanımlarına olan tutumumuz hemen bizleri bir tarafa daha doğrusu öbür tarafa geçiriyor. Yeni yeni tabirler çıktı ortaya.

Seçim yapmak gerekiyor hem de kesin/keskin çizgilerle ayrılmış. Örneğin hem laik hem de dindar olamazsın. Terörü ya desteklersin ya lanetlersin. Milli bayramlarımızı kutlamak yasaklanmışken! yine de kutluyorsan bölücüsün hatta yasa dışı örgüt üyesisin. Dağda askerini öldürenlerden daha zararlısın bu ülkede.

Zamlardan şikayetçiysen, çocuğunu 5 yaşında okula başlatmak istemiyorsan, OSYM’nin sınavlarının sorularının cevapları çalındığında haksızlığa uğradıysan, dünyanın en pahalı benzinini kullanmak istemiyorsan,tarihin hayal edenleri değil yapanları hatırlamasını istemiyorsan, telekomünikasyondan bankalara kadar şirketlerin satılmasından rahatsızsan, başkanlık sistemini istemiyorsan, sözde darbecilerin adil yargılanmasını istiyorsan,  bavullarda gelen darbe planlarına inanmıyorsan, eğitim herkesin hakkı diyorsan, okul sayısının değil eğitimde kalitenin artmasını istiyorsan, din ve mezhep ayırmadan insanı insan olarak görüyorsan, yurtta barış dünyada barış istiyorsan, emperyalizme karşıysan öteki olmuşsun demektir.

Engellemelere rağmen öteki değil olması gereken olduğunu göstermek için çabalarsın. Ben bölmeyi ekmeğini bölmek ve karşındakine uzatmak olarak , taraf olmayı da haksızlığa uğramışın, mağdurun yanında olmak anlarım.

Ben kim miyim? Öteki öteki..

2 Yorum

  • adem uzum Kasım 15, 2012, 9:10 am

    Kanını canını vererek atalarımızın kurduğu TÜRKİYE CUMHURİYETİNE sahip çıkmak,onu böldürtmemek,değiştirtmemek bu topraklarda yaşayan herkesin onuru onurudur,onuruna sahip çıkmak bir insanlık görevidir,biz bu görevimizi her zaman yapacağız,açıklamalarından dolayı PINAR BAŞ hanıma teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.