Çabucak Geldin 2014

Aralık 30, 2013

Dünya güneş etrafında daha mı hızlı dönmeye başladı? Koskoca 1 yıl nasıl da hızlı geldi geçti. Bu yıl kendi hayatımdaki hareketliliğin yanında ülke gündemi açısından da oldukça hareketliydi. Aslında tüm dünya gündemi hareketliydi demek yanlış olmaz sanırım. Topluma mal olmuş bir çok insan hayatını kaybetti. İlk aklıma gelenler Toktamış Ateş, Ahmet Mete Işıkara, Ferdi Özbeğen, Tekin Akmansoy, Müslüm Gürses, Metin Serezli, Peride Celal, Turgut Özakman, Tuncel Kurtiz, Nejat Uygur, Savaş Ay ve bir kaç gün önce de Adnan Şenses.

Yine şehitler verdik. Bombalar patladı. Haksızlık, adaletsizlik, hukuksuzluk bu sene de devam etti. Yolsuzluklar ortaya çıktı. Siyaset karıştı ve kaçınılmazı ekonomi de…Bu sene ağır kayıplara rağmen “Gezi Ruhu” doğdu. Kafası çalışmayanlar için 3-5 ağaç için dense de yasaklara, hukuksuzluğa, halkına düşmanca davranan hükümete tepkiler başladı. Hem de nasıl tepkiler…Genç yaşlı, kadın erkek demeden binlerce insan sokaklarda, sokakta olamayanlar evlerinde haftalarca tepkilerini dile getirdiler.Hayatını kaybedenlere ağladık, biber gazı ve tazyikli su sıkılanlara üzülüp sıkanlara lanet ettik. Ama her şeye rağmen tamamen gönüllü, bilinçli, hakkını arayan ve tepki veren yüz binlerce insanın ortak bir amaçta birleşmesi geleceğe dair umutlarımızı artırdı.

Kendi açımdan bu yılı değerlendirdiğimde yine içimden gelen, inandığım ve istediğim hayatı yaşamanın mutluluğunu her gün içimde hissettim. Yaratabildiğim her fırsatta tatil yaptım. Bol bol kitap okudum. Spora başladım. Zumba fitness ile tanıştım. Sosyal mutluluğa yazılar yazdım. Yeni insanlar tanıdım. Güzel dostluklara temel attım. Doğa fotoğrafları çektim. Teyze oldum. Saçımı kızıla boyattım, kırmızı şarabı sevmeye başladım. Yurt dışında bir kaç hafta dil okuluna gitmek için plan yaptım.

Yeni yıla her şeyden önce sağlığım yerinde giriyorum. Her zaman ne istediğimi bilemesem de hayatımda neleri istemediğimi bilerek yeni bir yıla başlıyorum. Yine inandığım ve mutlu olduğum şekilde yaşayabilmek için çabalayacağım. Ve yine bana, aileme ve tüm sevdiklerime sağlıklı ve huzurlu günler, ülkemde de ayrıştırmaların, ötekileştirmelerin olmadığı, vicdanı hür, fikri hür insanların rahatça yaşayabildiği, terörden, şiddetten uzak, yoksulluğun bittiği bir yıl geçirmeyi diliyorum.

Fotoğraf: Levent ER

6 Yorum

 • Güneş Abacı Aralık 30, 2013, 6:45 pm

  Aydınlık insanlar, Aydınlığa özlem duyanlar ve Aydınlıksız yaşayamıyanlar için zamanın nasıl geçtiği anlaşılmaz… Çünkü onlar hep bir uğraşı içindedirler ve üretkendirler. 2013 de hep ürettin 2014 de de üreteceksin. Senin gibi değerler hiç eksik olmasın. Hayırlı seneler Aydınlık Kızım.. Güneş Abacı

 • Pınar Aralık 30, 2013, 6:48 pm

  Çok teşekkür ederim Güneş amca. Sağlıklı olduktan sonra üretmeye devam…

 • tekin Aralık 31, 2013, 12:42 pm

  Bundan sonra da hep güzel yıllar geçirmen dileğiyle….

  • Pınar Ocak 1, 2014, 12:49 pm

   hepimiz için güzel olsun

 • Pınar Aralık 31, 2013, 11:14 pm

  Sağlıklı,mutlu nice yıllar…. sosyal mutlulukta, sosyal içerikli yazılar yazman dileği ile….

  Baban

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.