Zumba Müjdesi

Ocak 10, 2014

Tüm eğitim hayatım boyunca sevdiğim, başarılı olduğum ve gerçekten öğrendiğim derslerin temelinde o derslerin öğretmenlerinin tavırları, anlayışları ve yaklaşımları çok etkili olmuştur. Yıllar geçse de bir çok bilgi hala aklımdadır. Günlük hayatıma katkı sağlar, genel kültürümü geliştirmek için beni motive eder.

Okul sonrasında gittiğim kurslar, seminerler, eğitim programlarında da durum değişmedi.Zorunlu olarak katıldıklarım oldu, kendi isteğimle gittiklerim de. Yine hepsinin ortak noktası öğrenmemin, keyif almamın eğitimcisiyle olan doğru orantısıydı.

2 ay önce zumba fitness yapmaya başladım. Araştırmalarım sonucunda hem hareket edebileceğim hem de eğlenip stres atabileceğim en uygun aktivite olduğuna karar verdim. İlk derste yapabilir miyim acaba, beceremezsem kaygısıyla boğuşurken eğitmen sınıfa girdi. 30 yaşında (görseniz 25 bile demezsiniz), yüzü gibi gözlerinin içi gülen, sanki yıllardır bir aradaymışsınız gibi yakın ve gerçekten çok içten biri çıktı karşıma.

Adı Müjde Erdoğdu. Yüz ifadesi de adı gibi hep müjdeli bir haber verecekmiş gibi. Ders başında sanki içimdeki kaygıları okumuş gibi zumba fitnessın çılgınça eğlenerek kardiyo yaptığımız bir aktivite olduğunu, hareketleri birebir yapmaya çalışarak gerilmememizi ve sadece herkesten herşeyden uzaklaşarak eğlenmemize bakmamızı söyledi. İzlerken bile yorulduğum hareketleri yapmaya çalışır oldum. Haftanın 2 günü çok önemli bir durum olmadıkça koşarak gidiyorum derse. Oldukça profesyonel bir dans yaşamı olmuş. Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuvarı Türk Halk Oyunları Bölümü mezunu. Anadolu Ateşi ve Troya da dahil olmak üzere bir çok dans ve halk oyunları topluluğunda yer almış. Hem ülkemizde hem de yurt dışında bir çok organizasyonda yer almış.

Sıcaklığı ile zaten kendimi çok yakın hissediyorken sivil toplu kuruluşlarıyla yardım organizasyonlarında yer alması gönlümü tekrar tekrar fethetti. Yapılan organizasyonlarda dans ediyor ve organizasyon bilet bedelleri ya da toplanan bağışlar lösev gibi kurumlara destek olarak gidiyor. Yakın bir tarihte Kronik Myeloid Lösemi hastalığı olanlar ve yakınları için bir aktiviteleri var. Facebook’ta etkinlik sayfasına https://www.facebook.com/events/269632663188451/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Ben tanıştım ve sevdim. Siz de zumba ile mutlaka tanışın 🙂

2 Yorum

 • Müjde Ocak 10, 2014, 3:51 pm

  Mükemmel yazı dilinizi biliyordum da,kalbinizde böyle güzel olduğumu bilmiyordum..mahçubiyetle gurur arasında sıkıştırdınız kalbimi..
  O güzel yüreğinizi ZUMBA ya kazandırdığım için öyle mutluyum ki..
  Tekrar tekrar teşekkürler,en büyük SEVGİLER!!

  • Pınar Ocak 10, 2014, 3:53 pm

   Böyle hissettirip dersi sevdirdiğin için ben de teşekkür ederim. Mahcubiyet yokkkk 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.