Yepyeni Yıl

Aralık 31, 2014

 

Yeni bir yıla girerken her yerde yılın enleri konuşuluyor. Biten yılın tüm kötü olayları tekrar tekrar hatırlanıp yeni yıldan hep güzel ve iyi şeyler bekleniyor.

Bir çoğumuz elimizde bir sihirli değnek olsa tüm dünyada barışı sağlamak, terörü bitirmek, açlığı yok etmek, şiddeti sevgiye dönüştürmek, ölümcül hastalıklara çare bulmak, ayrımcılığı ortadan kaldırmak, iş kazalarını ve trafik kazalarını önlemek, hırsızlığı ve  yolsuzluğu bitirmek, ekonomik refahı sağlamak isteriz. Benim elimde sihirli değnek olsa dünya üzerinde bir çok insanın kafasına kafasına vurmayı isterdim. İnsan olmanın biyolojik olarak bir canlı olmaktan ibaret olmadığını anlatmanın ideal yolu bu olsa gerek:)

Tüm insanlar aklını ve mantığını kullanırsa, önce kendine sonra yaşadığı topluma hatta tüm insanlığa saygı duyarsa, çalışkan olursa ,yardımlaşmayı ihmal etmez, adil, merhametli ve hoşgörülü olursa, ayrımcılıktan uzak durursa, dini inançlar sömürü aracı olarak kullanılmazsa, iletişim kurmaktan kaçınmaz dürüst ve güvenilir olursa, bireysel çıkarların yerini toplumsal çıkarlar alırsa dünya gerçekten daha yaşanılır bir hale gelecektir.

2015 yılından kendi adıma sağlık, huzur, mutluluk ve başarı beklemekle birlikte tüm insanların gerçekten insan olabilmesini diliyorum.

Geçmiş yıl için hayıflanmayı bırakalım ve geleceğe daha umutla bakalım.

Herkese mutlu ve umutlu yeni bir yıl dilerim.

2015 insanlığın yılı olsun 🙂

Yorum Yapılmamış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.