Vajina Korkusu

Ağustos 28, 2015

Kadın ve erkek olarak ayrılmak yerine insan olduğumuzu anlayıp bireyselleşmeyi bencil olup canımızın istediğini, kimin nasıl etkilendiğine bakmaksızın yapmayıp kendi kararlarını verebilen ne istediğini bilen insan olabildiğimizde gerçek anlamda medenileşebileceğiz.

Tarih boyunca kız çocuğu daha dünyaya gelirken tepkiler başlar. Araplar islamiyet öncesi kadınları hiç sevmez hatta kimileri doğar doğmaz kız bebeklerini öldürürlermiş. Cinayet ve vahşet değil mi? Eşlerinden ayrı haremler kurup gönül eğlendirirken islamiyetin gelişiyle kız çocukları ve kadınları hor görüp şiddet uygulamanın, gönül eğlendirmek için harem kurmanın günah olduğu ilan edildiği için kabul gören 4 kadınla evlilik ile idare etmeye başlamışlar. O dönemde yokluk içerisinde kocası ölen kadınların sahipsiz kalmaması için bu düzende yer alması bir nebze olsun kabul edilebilir ancak erkekliğinin gücünü ve kudretini göstermek için çok eşli yaşamın kabul edilebilir hiç bir yanı yok.

Harem kültürü Osmanlı döneminde yeniden türemeye başlamış, savaşın kazanıldığı ya da barışın sağlandığı zamanlarda cizye (İslam ülkelerinde Müslüman olmayanlardan alınan bir vergi türüdür) karşılığında yabancı kadınlar haremlere alınmış ve ailesi katledilen bu kadınlar sarayda çökmeye giden yolda ciddi darbeler vurmuşlardır.

Bir de kadın sünneti var. Asıl vahşet bu. Kadın sünneti tıbbi gerekçeler ve zorunluluklar olmaksızın, vajinanın bir kısmının ya da tümünün alınması işlemi. UNICEF’in en son yayınladığı (2013) kadın sünneti raporuna göre dünyada 125 milyondan fazla kız çocuğu ve kadın sünnet edilmiş durumda. 30 milyon kız çocuğu ise önümüzdeki on yılda sünnet edilme tehlikesiyle karşı karşıya!!!

Afrika ve Ortadoğu’da 29 ülkede yapılan araştırmaya göre sünnet edilen kadın sayısının en yüksek olduğu ülkeler sırasıyla Mısır, Etiyopya, Nijerya, Sudan ve Kenya ile Burkina Faso. Somali’deki kadın ve kız çocuklarının ise yüzde 98’i sünnet edilmiş. Sebep kadın vajinasını sadece erkeğini memnun etmek için kullansın!!!

İstanbul’un göbeğinde çok büyük bir ilçenin kaymakamı “Vajina Monologları” isimli oyunun gösterimine izin vermemiş. Kaymakam, “oyunun ismini telaffuz etmeye bile utanıyorum.” demiş. Tabi oyunun yönetmeni de bu saçmalık karşısında “vajina tıbbi bir isim, utanacak bir şey yok, o asıl ‘kaymakam’ sözcüğüyle uğraşsın” demiş. Güzel kapak olmuş 🙂

Son yıllarda da ülkemizde medyada kadının bir eşyadan farksız olduğunu belirten söylemler sinirimi fazlasıyla zıplatıyor. Cennet kelimesinin geçtiği yerlerde de hurilerin varlığı ballandıra ballandıra anlatılıyor, beyinler sürekli ereksiyon halinde.

Buyrun kadınlar bizi yönetenler bizleri nasıl youmluyor…

“Bir tane kız mıdır, kadın mıdır bilemem.” (çok mu önemli? )

“Kadına şiddet abartılıyor.” (evet sadece öldürülüyorlar, önemsiz!)

“Ben zaten kadın erkek eşitliğine inanmıyorum.” (ben de bu zihniyetle eşit olduğuma inanmıyorum !)

“Benim bedenim, benim kararım diyenler feminist.” (beden hepimizin, malız biz çünkü!)

“Kürtajı bir cinayet olarak görüyorum.” (çocuk rızkıyla gelir ya !)

“Tecavüze uğrayan doğursun, gerekirse devlet bakar.” (tecavüzün travması hiç önemli değil zaten davetiye çıkarmıştır kadın!)

“Anası tecavüze uğruyorsa neden çocuk ölsün? Anası ölsün.” (tabi canı sıkıldı bir tecavüze uğrayayım dedi değil mi? )

“Evdeki işler yetmiyor mu?” (kadının var olma sebebi yemek, ütü, bulaşık ve temizlik zaten)

“Kadınlar iş aradığı için işsizlik yüksek.” (nasıl iş sağlanacağı düşünülmeden açılan bir sürü üniversitenin, vergi kaçıranların ülke ekonomisine verdiği zarar hiç önemli değil ah kadınlar ah)

“Kızlar okuyunca erkekler evlenecek kız bulamıyor.” (ayakları üstünde durmayı başarıp eşya olmamayı seçmek çoook yanlış!)

“Türk kadını evinin süsüdür.” (evet biblo gibi arada tozunu alın!)

Hey kadınlar lütfen önce kendi değerinizi bilin, kendinizi eşya gibi görürseniz eşyaya davranıldığı gibi davranırlar size. Birey olmaktan korkmayın ve yetiştirdiğiniz çocuklarınıza da lütfen bunu aşılayın.

Yorum Yapılmamış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.