Bugün Benim Doğumgünüm

Eylül 18, 2015

 

Zaman denen şey bazen ne de hızlı akıyor. Daha bir kaç hafta önce 35. yaşım için doğum günümü yazmışım gibi geliyor. 365 gün bir çırpıda geçmiş gitmiş. Hayatın koşturmacası içerisinde yeni yaş, yine yeni bir yaş derken biyolojik yaş geçiyor . Önemli olan hayat ne yaşatırsa yaşatsın içimizdeki çocuğu hep büyüklerden, kötülüklerden, kırgınlıklardan, hayal kırıklıklarından koruyabilmek değil mi?

İlkokuldayken 15 yaşımda olmak bana uzak bir hayal gibi gelirdi. Genç olmanın ilk zamanları 15 yaş. Sonra 15 yaşıma geldim 18 yaş hedef oldu. Reşit olmak, oy kullanmak, ehliyet almak vs vs..Üniversiteye girsem, mezun olsam, ay mezun oldum iş bulsam derken 13 yıllık çalışma hayatımı geride bıraktım. Bu yaşa geldin hala lunaparka gidilir mi diyenlere gülüp geçtim, çocuklarla takla atarak yerlerde yuvarlanarak oynadım hep. Bir kitap aldığım ve okuduğum için mutlu oldum.

Yeni insanlar tanıdım. Geride bıraktığım yaşımda çok mutlu günlerim oldu , çok üzüntülü günlerim de. Sıkıldığım, bunaldığım zamanlar olduğu gibi, eğlendiğim günlerim de oldu. Her günü yaşamaya değdi.

Bazen biz o yaşlardayken diye başlayan cümleler kurmaya başlamış olsam da gerçekten hissettiği yaşta oluyormuş insan. Kusursuz bir yaşam yok, yaşam sınavlarla dolu. En büyük başarı ne kariyer, ne satın alınabilen şeylerin değeri. Hayatınızın her gününü acıtsa da güldürse de hakkını vererek yaşıyorsanız sizden mutlusu olmaz. Ve o zaman yaş sadece rakamdan ibaret olur.

Dünyaya gelmemi sağlayarak bugünlere gelmemdeki büyük emeklerinden dolayı aileme, iyi günümde de kötü günümde de yanımda olan dostlarıma, beni inciterek olgunlaştıranlara ve Sosyal Mutluluk yazılarını okuyarak beni mutlu eden tüm okurlara kucak dolusu sevgiler…

Bu şiir bana gelsin:)

Mutlu Yıllar

Bu gün dünyayı istediğin bir renge boya
Rengârenk batan günü al karşına
Bir renk de kendinden kat
Çocuklar gibi saf, temiz ve berrak
Kapat gözlerini bir hikâye yarat
Vazgeçme hissedilir biraz da sıcaklığını kat
Kalbindeki elleri bırakma sıkıca tut
Çünkü varlıktır sevgiye en güzel kanıt
Yalnızlığın saltanatını sür, sür ama
Birikmiş sevginden, herkese bir parça ver
Bir tebrik, bir arama bin umuttur insana
Mutlu yıllar, mutlu yıllar sana …

Can YÜCEL

Yorum Yapılmamış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.