KindAds Nedir?

Kasım 23, 2015

Ne mutlu ki her geçen gün bir yardım organizasyonu sayısı artıyor. Keşke dünyada bu kadar çok yardıma ihtiyacı olan canlı olmasa. Keşke küçük yardımlar yerine kalıcı olarak sorunlarını çözebilsek. Keşke keşkeler olmasa…

Yeter ki bir ihtiyacın ucundan tutmayı isteyelim, yapılabilecek o kadar çok şey var ki. Benim bu işlere ayıracak zamanım yok, bütçem uygun değil diyorsanız bile yapılabilecek bir şeyler var. İnanın bana gerçekten var. Bugün www.ihtiyacharitasi.org platformunu incelerken -ki haftada en az 3-4 kere bakarım- “Sosyal Medya Gönüllüleri Arıyoruz” başlığıyla bir ihtiyaç talebi dikkatimi çekti. Hemen ilanı ardından da organizasyonun kendi web sitesini inceledim. Siz de hemen bakın derim http://www.kindads.com/ .

Chrome tarayıcıları için geliştirdikleri bir eklenti var. KindAds eklentisini indirdiğinizde Google aramalarınızda rahatsız etmeyen reklamlar göreceksiniz. Bu reklamların geliri sahipsiz hayvanlara gidecek.Ne güzel düşünülmüş değil mi? Eklentiyi 1 kez indirmeniz yeterli. Her ayın ilk haftası toplanan reklam gelirlerini sitelerinde paylaşıyorlar. Gelir ellerine geçtiğinde belirledikleri yardım kuruluşuna toplanan parayı gönderip dekontu da yine web sitelerinde paylaşıyorlar. Şu an KindAds’in sağladığı gelir “Sahipsiz Hayvanları Koruma Derneği”ne gidiyor.

Bir çoğumuz her gün gerek iş yerimizde gerek evde çoğunlukla bilgisayar başındayız. Günlük hayatımızı aynı şekilde devam ettirerek sokak hayvanlarına bir parça da olsa katkı sağlayabilirsiniz. Kindads’nin yayınladığı bilgiye göre bir kişinin bir sene boyunca internet kullanımına bağlı olarak 8 – 25 TL civarında katkı sağlaması mümkün olabiliyormuş. Bu eklentiyi bilgisayarınıza kurup çevrenizdekilerin de kurmasına teşvik ederek bu organizasyona katkıyı artırabilirsiniz.

Daha bugün Mersin’de beslediği 80 kediden 2 yaşındaki dişi kedisini kanlar içinde bulduktan sonra veterinere götürdüğünde tecavüze uğradığı bilgisini alan ve kedisini tedavi ettirse de kurtaramayan bir kadının haberi vardı. Bu tip haberlere lanet etmek yetmiyor. Birileri düşünmüş güzel bir proje ortaya koymuş. Bizlere düşen de destek olmak ve projeyi duyurmaya katkıda bulunmak.

Yorum Yapılmamış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.