Her Gördüğümüz Sakallı Dedemiz Değil

Temmuz 19, 2016

Hayatımızın hızlı hatta çoğu zaman kontrol edemediğimiz etkileriyle akışını yaşarken bazen daha derin düşünmeyi, irdelemeyi, anlamayı ve empati kurmayı atlıyoruz değil mi? Öz eleştirimi yapacak olursam evet ben de yapıyorum. Son yıllara kadar bunu daha çok yapıyor hem kendimi sıkıntıya sokup hem de insanlarla ilişkilerimde soruncuklar oluşturabiliyordum.
Ailemizdeki, iş yerimizdeki, mahallemizdeki hatta sokakta bir hareketini ya da cümlesini duyduğumuz insanları sadece kendi algımızla değerlendirip bir kalıba sokuyoruz. Tamamen göründüğü gibi…
Aynı şeyi son yıllarda edindiğimiz bilgiler için de çılgınca yapıyoruz maalesef. Teknolojinin gelişmesi, sosyal ağların yaygınlaşması her an havada uçuşan doğruluğunu bilmediğimiz bilgilerle dolu. Biz bu bilgilere inanıyoruz, bu bilgilere göre tavır sergiliyoruz hatta başkalarına yaymak ve aşılamak için de üstün bir çaba sarf ediyoruz. Bilgi kirliliği gün geçtikçe ruhumuzu kirletiyor.
Yazımda yer alan fotoğrafa bakın. Güzel bir omlet ve yanında patates kızartması ne kadar iştah açıcı görünüyor. Hemen paylaşalım harika kahvaltı keyfi !!!

Her gördüğümüz şeye inanıp yaymak, tepki göstermek, fütursuzca yorum yapmak yerine araştırıp öğrenmeyi deneyelim lütfen. Temkini elden bırakmayalım.

Neden mi?

İşin aslına gelince fotoğrafta gördüğümüz yumurta sarısı aslında şeftali, patates kızartması elma dilimleri ve omletin yumurta akı sandığımız yoğurt…

:)))

Yorum Yapılmamış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.