Yolun Yarısı mı?
HAYATIN İÇİNDEN / Eylül 17, 2014

Yolun Yarısı mı? Yaş otuz beş! yolun yarısı eder. Dante gibi ortasındayız ömrün. Delikanlı çağımızdaki cevher, Yalvarmak, yakarmak nafile bugün, Gözünün yaşına bakmadan gider. ……. Cahit Sıtkı Tarancı’nın bu şiiri yaşı 35 olmuş ve hayatının yarısına geldiğini düşünen bir çok insan için hislerinin bir tercümanı denebilir. Yaşın ilerlemesiyle yaşanan fiziksel değişimleri, hayatın bizi yoran taraflarını ne güzel anlatır dizeler.

Yolun Yarısına 1 Kala
HAYATIN İÇİNDEN / Eylül 17, 2013

Daha bir kaç hafta önce yazmış gibi gelmesine rağmen doğum günü yazımın üzerinden 1 yıl geçmiş…Zaman büyüdükçe daha mı hızlı geçiyor ne. Her yıl olduğu gibi bu yıl da biten yaşımın iyi ve kötü olaylarını, neler hissettiğimi, ne kararlar alıp hangilerini ne kadar gerçekleştirebildiğimi düşündüm.

Yolun Yarısına Doğru
HAYATIN İÇİNDEN / Eylül 17, 2012

  Zamanın ne kadar hızlı geçtiğini özel günlerin göz açıp kapayana kadar gelmesiyle daha iyi anlıyorum. Hangi özel gün geldi diye merak ediyorsanız bugün benim doğum günüm. Yeni yaşım yazılışıyla ve söylenişiyle göze ve kulağa oldukça hoş geliyor. 33… Belki de yolun yarısına yaklaştığım için hoş geldiğini düşünüyor olabilirim kimbilir. Her doğum  günümün klasiği olan geçmiş yaşımı değerlendirip yeni yaşımda yapacaklarım ve yapmayacaklarımla ilgili kararlar aldım. Geçmiş yaşımı değerlendirdiğimde yaptığım en doğru ve güzel şey burun ameliyatı olmam oldu. Nefes almanın tadına varıyorum her gün. Beni mutlu eden, yararlı olduğuma inandığım dernek çalışmaları yaptım. Daha fazla yazı yazmaya başladım. Hatta birkaç dergi ve web sitesinde konuk yazar oldum. Nasıl gururlandım anlatamam. Uzun zamandır ihmal ettiğim kitap okuma günlerime geri döndüm. Tüm tatilleri değerlendirip çalışma hayatımdaki en fazla tatili bu sene yaptım. 2 farklı ülkeyi gezip daha önce gittiğim 2 ülkenin de farklı yerlerini gezebildim. Yıllardır isteyip ertelediğim Doğu Karadeniz turunu yapabildim. Birbirinden değerli insanlarla tanıştım ve her birinden birşeyler öğrendim. Yeni yaşımda ihmal ettiğim inglizce eğitimi için ders almaya başlayacağım ve bu sefer gerçekten zaman ayıracağım. Daha sık yazı yazacağım. Konuları çeşitlendirip duygularımı ve düşüncelerimi daha çok paylaşmanın keyifli olacağını düşünüyorum. Hiç gitmediğim yerlere gidebilmek için fırsat yaratmaya devam edeceğim….