Güzelliğin On Para Etmez !!!
HAYATIN İÇİNDEN / Temmuz 29, 2015

Veysel Şatıroğlu desem belki bir çoğunuz kim olduğunu anımsamayabilir ancak Aşık Veysel desem tanımayanınız yoktur. Büyük halk ozanı Aşıkı Veysel. 7 yaşında çiçek hastalığından dolayı 2 gözü de görme yetisini kaybetmiş. Babasının oyalansın diye aldığı sazla önce başka ozanların türkülerini çalmaya başlamış sonra kendi sözlerini yazarak türkülere hayat vermiş. Uzun ince bir yoldayım yürüyorum gündüz gece, dost dost diye nicesine sarıldım benim sadık yarım kara topraktır, ne ötersin dertli dertli… Aşık Veysel karanlığa gömülmüş hayatında umutla umutsuzluk, yaşama sevinciyle karamsarlık, hüzünle mutluluğun içiçe geçtiği insanın kalbinin derinlerine dokunan eserleri miras bırakmış bize. Yakın bir zamanda onunla ilgili kısa bir hikaye okudum. Eserlerindeki gibi tezat duyguları o kadar yoğun yaşattı ki paylaşmak istedim. Yaşanmış bu olay güzelliğin on para etmez şiirinin hikayesi…

Hiçlik
HAYATIN İÇİNDEN / Ocak 20, 2014

Hiçlik en basit anlamıyla yokluk demek. Bir şeylerden, birilerinden, bazı duygulardan yoksun olmak… En hiç zamanlarda bile görmesini, hissetmesini bilirsek mutlaka hiçten fazlası vardır.

Zumba Müjdesi

Tüm eğitim hayatım boyunca sevdiğim, başarılı olduğum ve gerçekten öğrendiğim derslerin temelinde o derslerin öğretmenlerinin tavırları, anlayışları ve yaklaşımları çok etkili olmuştur. Yıllar geçse de bir çok bilgi hala aklımdadır. Günlük hayatıma katkı sağlar, genel kültürümü geliştirmek için beni motive eder. Okul sonrasında gittiğim kurslar, seminerler, eğitim programlarında da durum değişmedi.Zorunlu olarak katıldıklarım oldu, kendi isteğimle gittiklerim de. Yine hepsinin ortak noktası öğrenmemin, keyif almamın eğitimcisiyle olan doğru orantısıydı.

Zumba Zumba
SAĞLIK , SOSYAL HAYAT / Kasım 11, 2013

  Zumba dansının adını ilk duyduğumda oldukça komik gelmişti. Kulağa zombi gibi geliyor. Zumba aslında bir fitness dansı. Bir çok spor salonunda bu dansı bulabilirsiniz. 1990 ‘larda ortaya çıkmış ama son yıllarda oldukça yaygınlaşmış. Merak edip bir kaç zumba fitness videosu izledikten sonra ilk söylediğim şey ben bunu asla yapamammmm oldu.